top of page
  • Forfatterens bildeDrammen Ryttersportsklubb

Klubbenes Mesterskap 2023

Lørdag 25. november gikk Drammen og Omegn Rideklubb og Drammen Ryttersportsklubb sammen for å arrangere klubbenes mesterskap 2023!

Lørdag 25. november gikk Drammen og Omegn Rideklubb og Drammen Ryttersportsklubb sammen for å arrangere klubbenes mesterskap 2023!

Stevnet ble avholdt på Drammen Ridesenter, og det deltok flere ekvipasjer fra begge klubber, samt fra rideskolen, i både dressur og sprang.


Vi ønsker å takke alle som bidro med både planleggingen og ikke minst gjennomføringen av stevnedagen.

Vi vil også takke Alba Company for de fine premiene!


Dressuren var først ut på programmet og i dagens første dressurklasse LC:1 var medaljevinnerne:

1. Hanne Tufte Egelandsdal-Røren og Bredvig Criston fra DRAM 67,08 %

2. Christina Galleberg Laheld og Montanus Clyde fra DOR 64,17 %

3. Ida Lahm og Solhill’s Danser fra DOR 63,13 %


I LB:1 viste Tonje Storli Høvik, Benedicte Seland Nilsen og Silje Djamila Østerbø Gleditsch, som ikke har for vane å konkurrere i dressur, at de også kunne gjøre seg som dressurryttere- og de tok medalje alle tre:

1. Tonje Storli Høvik og Val D’Isère fra DRAM 64,63 %

2. Benedicte Seland Nilsen og Geneve fra DRAM 63,33 %

3. Silje Djamila Østerbø Gleditsch og Salto fra DRAM 59,07 %

Bilde: Tonje og Val D’Isère fra DRAM


Bilde: Hanne og Bredvig Criston fra DRAM


Da dressurklassene var vel overstått tro en flink dugnads- gjeng til og hjalp banebygger Ole Stokke med å bytte ut dressurrailen med en sprangbane.


Første høyde i sprang var LB ponni der gikk de første medaljene i sprang til:

1. Thea Hasseldokk Falch- Nevand og Carnhill Bertas Lad fra DOR 0-0/27,46

2. Mathilde Nilsen Sandnes og Nørlunds Lady Rihanna fra DRAM 0-0/27,95

3. Ava Isobel Solli Nyborg og Siwam- Mon fra DOR 0-0/30,12


Etter ponniene var det tid for 60cm, her viste DOR seg sterke og medaljevinnerne var:

1. Ella Sveia Gundersen og Ganty Pearl fra DOR 0-0/26,80

2. Kristine Sivertsvoll Kirkeng og HH Olivia Ki fra DOR 0-0/31,40

3. Ewa Iben Louise Knudsen og Kiara Douaire fra DOR0,4/37,90


Neste klasse ut var 80cm og medaljevinnerne i denne klassen var:

1. Emrik- Olai Nuven og CC Sergeant fra DOR 0-0/26.,5

2. Rideskoleelev Tara og Ulissi van Sporkenhover 0-0/29,87

3. Silje Djamila Østerbø Gleditsch og Salto fra DRAM 0-0/32,09


I 80cm kom Tonje Storli Høvik og Val D’Isère fra DRAM på 4. plass, dette gjorde at de tok sammenlagtseieren for sprang og dressur


Videre var det tid for 1 meter hvor de tre medaljevinnerne av totalt 6 deltakere var:

1. Emma Hovet Øverjordet og Cabagisa Z fra DOR 0-0/31,40

2. Hanna Sofie Martinsson og Kardelqa fra DRAM 0-4/28,75

3. Juliette Louise Frodesen og Cudmore Killerisk Harper Lee fra DOR 0-4/29,12


I 1.10 meter, dagens nest siste klasse, var det disse tre som til slutt endte på medaljeplass:

1. Eline Werner Stenberg og Genetic-Loma II SB fra DOR 0-0/24,99

2. Bertine Hagen Berentsen og JJ Casiska fra DOR 0-0/25,36

3. Thea Engen og BE Cepporosso fra DRAM 0-0/25,52

I dagens siste klasse, 1.20 meter var det kun to ekvipasjer som deltok og det var Madison Granlund med Clara Alfarvad Z fra DOR som trakk det lengste strået. Andreplassen gikk til Nina Vadseth og Casino Royal fra DRAM.


Tusen takk til DOR for et vellykket samarbeid og gratulerer med et vel gjennomført mesterskap til alle deltakere!

Bilde: Tonje som ble sammenlagtvinner av sprang og dressur

Bilde: Benedicte og Geneve fra DRAM

Bilde: Silje og Salto fra DRAM





Comments


bottom of page