• Drammen Ryttersportsklubb

FERD Local Champions Tour 2020

For fjerde året på rad arrangerte vi i DRAM Local Champions Tour i samarbeid med flotte Stall Hafskjold!


Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø



Hele helgen; fredag, lørdag og søndag var fylt med fine baner, mye spenning, god stemning, og ikke minst flotte premier fra alle de fine sponsorene av stevnet!


Under har vi listet opp topp 5 plasserte fra alle klassene i løpet av helgen, samt andre plasseringer fra DRAM-ryttere. I tillegg følger det mange flotte bilder tatt av helgens utskremte fotografer Margrethe Låker Sandvik og Ida Belsjø.


Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø


Fredag:

1,0m Løwenborg Trophy

1.Kristine Roseth/ Libresca, 2.Julie Skuterud Jensen/ TU Viktor, 3.Thea-Marie Jansen/Bøgelys Nico, 4.Iselin Gjertsen/Vognmandsgårdens Anytime, 5.Thea Mauseth Unger/Waldek


1,10m SR Stables Trophy

1.Henne Karlsen/ SR Madame, 2.Linn Iren Askeland/Baluga, 3.Rikke Aanstad Lium/ Jai van de Postbaan, 4.Tiril Næss Kragh, 5.Rebekka Lie Hafskjold/ Lillebergs Lanzelot


1,20m Stall Hafskjold Derby kvalifisering

1.Hannah Synnøve Nyhaug/Corgary Camelot, 2.Jennie Susann Berntsen/CeeMe, 3.Karina Ekern/Bjørndalens Caralina, 4.Ole Kristoffer Meland/Kannama, 5.Rikke Andersen/ Jade K


1,30m Borg Bygg Trophy

1.Ole Kristoffer Meland/ Patriot’s Passion for Magic, 2.Rikke Andersen/ Quincidence, 3.Johan Sebastian Gulliksen/ Billy Cool


Stall Lie Hvalen ponniklasse 0,40m for inviterte ryttere: Totalt 8 startende hvorav alle ekvipasjer var feilfrie og plassert!


Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø

Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø


Lørdag:

1,0m Løwenborg Trophy

1.Thea- Marie Jansen/ Bøgelys Nico, 2.Ine Stustad Misund/Early Morning Song, 3.Marthe Mogen Ask/ Starman, 4.Marie Røed Løkken/ Solbakkens Surprise, 5.Sofie Tanum Pedersen/ Babett-balou

Andre plasserte fra DRAM: Tonje Storli Høvik som nummer 8.


1,10m Arco Interpharma Trophy

1.Rikke Aanstad Lium/Jai van de postbaan, 2.Vårin Guldbrandsen/SR Curra Brigader, 3.Sofia Nyberg/Bring it on, 4.Caroline Dame/Gaucho van de Wolfsakker, 5.Kjell August Westad/ Casanova V


1,20m Busscharter Joker Challenge

1.Mia Pedersen/Drumiller Ardress, 2.Ole Kristoffer Meland/Companiero II, 3.Hedda Hagen Berentsen/Lord Van De Groenendijk, 4.Sofia Nyberg/Bring it on, 5.Elise Lyng Monssen/ Møgelmosegård’s Le Man

Andre plasserte fra DRAM: Rebekka Lie Hafskjold som nummer 6., Karoline Løvlie som nummer 7.


1,30m Borg Bygg Trophy

1.Ole Kristoffer Meland/Patriot’s Passion For Magic, 2.Rikke Andersen/ Quincidence, 3.Johan Sebastian Gulliksen/Billy Cool


1,20m Stenbro Murerforretning Derby

1.Iselin Kleven Anholt/Wembley III, 2.Rebekka Lie Hafskjold/ Fleur, 3.Hannah Synnøve Nyhaug/Corgary Camelot, 4.Johan Sebastian Gulliksen/Farayira vh Trichelhof, 5. Andrea Louise Blom/Chameo


Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø

Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø

Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø

Foto: Margrethe Låker Sandvik/ Ida Belsjø


Etter to dager med strålene vær og perfekte forhold kom dessverre regnværet vår vei på søndag.. Allikevel tok mange mot til seg og trosset regnværet for å starte på LCT den siste dagen for i år.


Søndag:

1,0m Løwenborg Trophy

1.Sigrid Hotvedt/Early Morning Song, 2.Tomine Nærdal/ Premier Divanta, 3.Marie Rørvik/Chicco, 4.Maria Lindseth/Nørremøllehøjs Believe It, 5.Vilde Karlsen/SR Holystown Rose


1,10m OBAS Trophy

1.Rikke Lium/ Jai van de Postbaan, 2.Alette Hoff/ Natalie, 3.Ingeborg Aas/Volatrups Carneby, 4.Lina Ekornrud/Doctor Proctor, 5.Rikke Andersen/Chaccofly


1,25m FERD Local Champions Tour

1. Rikke Andersen/Quincidence, 2.Karoline Løvlie/Forever B.C., 3.Henne Karlsen/Heroine van Perschroeven, 4.Vilde Andreassen/Santa Maria 41


Tusen takk for et kjempeflott stevne alle sammen!

Tusen takk til alle ekvipasjene, "hestepasserne",sponsorer og frivillige hjelpere som sørget for at alt skulle gå på skinner!